بهره‌برداری از ۹ هزار طرح اجتماع‌محور برکت در سال جاری

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس،مرتضی نیازی،معاون توسعه اشتغال اجتماع‌ محور بنیاد برکت با بیان این مطلب که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال ۹ هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان اجرا می‌کند، افزود: با توجه به محرومیت سیستان و بلوچستان بیشترین طرح‌های اشتغال اجتماع‌ محور بنیاد در مناطق محروم و روستایی این استان به بهره‌برداری رسیده و در دست اجرا است.

وی  از اجرای ۹ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: ۸ هزار میلیارد ریال از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها از محل جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان تخصیص یافته است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌ محور بنیاد برکت تصریح کرد: اجرای این ۹ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور، فرصت‌های کسب‌وکار را برای ۲۷ هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌کند.

نیازی ادامه داد: ۶۳ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق محروم سیستان و بلوچستان مشغول خدمت‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند.

وی از فعالیت بنیاد برکت در تمامی ۲۲ شهرستان استان خبر داد و تاکید کرد: همچنین یک‌هزار و ۱۱ روستای سیستان و بلوچستان تحت پوشش اقدامات اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با تاکید بر توجه ویژه به بانوان اظهار داشت: ۶۲ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد در سیستان و بلوچستان به بانوان کارآفرین اختصاص دارد.
به گفته نیازی، بیشترین طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرهای زابل، نیمروز، هیرمند و درگهان عملیاتی شده است.

وی در تشریح اقدامات گذشته در سیستان و بلوچستان به منظور اشتغال‌زایی بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۱ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۶۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و روستایی استان به بهره‌برداری رسیده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۲۱ هزار طرح بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد ریال است.

نیازی یادآور شد: از این تعداد، نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ طرح برای اقشار ویژه و آسیب‌پذیر اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار، معلولان، سوخت‌بران، زندانیان و خانواده‌هایشان به اجرا درآمده است.

وی افزود: همچنین ۸۰۲ طرح بازگشت به روستا عملیاتی شده که مهاجرت معکوس را از شهرها به روستاها به دنبال داشته است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای و پتانسیل‌های بومی، تولید پوشاک و آبزی‌پروری در اولویت طرح‌های اشتغال در سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/