بهادری جهرمی: دولت تمام توان خود را برای حل مشکل آب به کار گرفته است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،‌ «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز دولت و در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز دولت خبر سه‌برابری شدن مدال‌های طلای نوجوانان در مسابقات المپیاد جهانی اعلام شد و ما سال گذشته 7 مدال داشتیم و امسال این تعداد به 20 رسید و دولت معتقد است باید قدر جوانان نخبه دانسته شود و حمایت از آنان صورت بگیرد.

وی افزود: جلسه هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان بعد از 11 سال، روز گذشته به ریاست رئیس‌جمهور برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های کشور در حمایت از نخبگان تشکیل شد.

سخنگوی دولت بیان کرد: وزیر نیرو گزارش اقدامات برای حل مشکل آبرسانی را ارائه کردند و این مشکل بیش از 15 سال پیشرفت قابل قبولی نداشته است و با تلاش شبانه‌روزی دولت کار پیش می‌رود و باید منتظر شمارش معکوس حل این مشکل در همدان باشیم و دولت تمام توان خود را به‌کار گرفته است. همچنین با اقدامات جهادی، مشکل تأمین آب شرب شهرکرد نیز حل شده است.

بهادری جهرمی همچنین بیان کرد: دولت با افزایش مبلغ اعطای تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال 1401 موافقت کرد که این مبلغ به سطح 2 میلیارد ریال رسید.

وی گفت: دولت امروز با ترخیص مقوای وارداتی برای کتاب‌های درسی با حقوق گمرکی 5 درصد موافقت کرد. براساس گزارش وزیر ارشاد و وزیر آموزش و پرورش، امسال تقریباً حدود 50 درصد کاغذ برای کتب درسی از ظرفیت‌های داخلی فراهم شده و امید است که خبرهای بهتری برای سال آینده داشته باشیم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز، وزارت صمت یک پیشنهاد دو فوریتی مبنی بر اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو مطرح کرد که در دستورکار دولت قرار گرفت و امروز با موافقت هیئت وزیران به مجلس ارسال می‌شود.

بهادری جهرمی تصریح کرد: یک رویه نادرستی صورت گرفته که دو موضوع حیاتی که با هم ارتباط و ‌پیوندی ندارند، پیوند زده شده بودند. یک موضوع در حوزه تولید موتورسیکلت و خودرو بود و موضوع دیگر در حوزه اسقاط خودرو و موتورسیکلت‌های فرسوده بود. هر دو موضوع، موضوعات درستی هستند که باید پیگیری شوند ولی ارتباط دادن این دو و معطل نگه داشتن یکی برای دیگری مسیر درستی نیست. دولت در این لایحه سعی می‌کند در عین تأکید و اصرار بر پیشبرد هر دو مسیر، منابع لازم را تأمین کند.

انتهای پیام/؛