بنیاد ملی نخبگان از مخترعان چطور حمایت می‌کند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ششمین جلسه ستاد هماهنگی و عملیات توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان کرمانشاه با حضور معاون اقتصادی استاندار و رؤسای بنیاد نخبگان استان و پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

در این نشست، باباخانی؛ معاون اقتصادی استاندار گفت: کمک به کارخانه نوآوری به عنوان یک اولویت از سوی مدیریت ارشد استان دنبال می‌شود زیرا اگر این مجموعه موفق شود، مسیر برای راه‌اندازی دیگر مجموعه‌های بخش خصوصی باز خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم حمایت از تولیدات دانش‌بنیان، افزود: به منظور تحقق اهداف و شعار سال، تلاش می‌شود در قالب مجموعه‌ای از تسهیلات و حمایت‌ها، از تولیدات دانش‌بنیان در استان حمایت شود.  

طاهرپور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان نیز اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه کارآفرینی، حمایت از اخترعات را در دستورکار خود قرار داده‌اند تا مخترعان بتوانند در یک مسیر صحیح اختراع خود را تجاری‌سازی و به یک شرکت دانش‌بنیان تبدیل کنند.

وی با تشریح ویژگی‌ها و شاخص‌های اخترعات مورد تایید بنیاد ملی نخبگان در سطوح مختلف، افزود: بنیاد ملی نخبگان بنا به شرایط و اقتضائات هر اختراعی، برای تبدیل شدن آن به یک ارزش‌افزوده تسهیلات مدنظر را ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/