بسته جدید کمک نظامی انگلیس به اوکراین

 الجزیره گزارش داد، «بوریس جانسون» نخست وزیر موقت انگلیس در سفری از پیش اعلام نشده به بهانه روز استقلال اوکراین وارد کی یف شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نخست وزیر موقت انگلیس پس از رسیدن به کی یف در سخنانی اعلام کرد که بسته جدید کمک نظامی کشورش به اوکراین شامل سامانه های موشکی به ارزش ۵۴ میلیون پوند را رسانه ای می کند.

وی پس از رسیدن به اوکراین در پیامی توئیتری ادعا کرد: آنچه در اوکراین رخ می دهد برای ما مهم است! به همین دلیل است که من امروز در کی یف هستم. به همین دلیل است که لندن به ایستادگی کنار دوستان اوکراینی خود ادامه می دهد. به عقیده من کی‌یف می تواند و باید در این جنگ پیروز شود.

«جانسون» وارد کی‌یف شد/ اعلام کمک ۵۴ میلیون پوندی لندن به اوکراین

در همین ارتباط، وزارت خارجه روسیه پیشتر در بیانیه ای نسبت به بکارگیری موشک های آمریکا و دیگر کشورهای غربی از سوی اوکراین هشدار داده بود.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه اعلام کرد: اگر کی یف از موشک های آمریکا یا سلاح های ناتو علیه ما استفاده کند، عواقب آن جدی تر خواهد بود.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود با یادآوری تزریق تسلیحاتی مداوم اوکراین از سوی کشورهای اروپایی و نیز آمریکا تاکید کرده بود که آموزش سربازان اوکراینی و استفاده از خاک اروپا برای ارسال تسلیحات (به اوکراین) تنها به گسترش درگیری ها منتهی می شود.