باید با رویکرد دولت مسائل و مشکلات شرکت های دانش بنیان را حل کنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ جواد اشرفی با بیان این مطلب در جلسه بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان در حوزه غذا و دارو خاطرنشان کرد:این جلسه در راستای اجرای پیگیری مصوبات جلسه قرارگاه حمایت و تسهیلگری از تولید دانش بنیان با حضور مسئولین حوزه غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد. 

به گفته وی؛ با توجه به عنوان سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌ آفرین، پیگیری این مهم به صورت جدی در دستور کار حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و به صورت تخصصی اداره کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری قرار دارد، لذا از همه شرکت های دانش بنیان تقاضا می شود به طور خاص جهت پیگیری مسایل خود مراجعه نمایند.

وی اظهار داشت: در فاز اول، همکاران ما در مراجعه به شرکت های دانش بنیان واقع در پارک علم و فناوری، دانشگاه بیرجند ، دانشگاه صنعتی و… مسائل و مشکلات فعالان این حوزه را احصاء و دسته بندی نموده و پس از آن با حضور متولی تخصصی آن بخش این موضوعات مورد بررسی قرار می گیرد.

معاون استاندار تصریح کرد: در ادامه مسائل و مشکلات شرکت های دانش بنیان، در حوزه دستگاه های متولی صدور مجوز نظیر دانشگاه علوم پزشکی ،اداره کل صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی بررسی می شود که لازم است این مهم توسط اصحاب رسانه در بین شرکت های دانش بنیان آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شود. 

شایان ذکر است: در این جلسه مسائل و مشکلات شرکت های پویا سلولز گستر (مهتاب خراسان جنوبی)،صحرا پروتئین شرق، هسته فناور، زیست فناوران سلامت و پویایی فواد، شرکت کیمیاگران طب باستان، تیما زعفران و عرقیات ارسطو مورد بررسی قرار گرفته و دستورات لازم در خصوص رفع مشکلات آن ها صادر شد.

 

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری