بازی استقلال و مس کرمان با حضور زنان برگزار می‌شود

صبح دیروز نیز احمد وحیدی، وزیر کشور در مورد موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: “هر جایی که بتوانیم ورزشگاه را برای حضور بانوان آماده کنیم این موضوع مانعی ندارد”. ظاهراً در جلسه ای که امروز در محل سازمان لیگ در همین خصوص برگزار شد یکسری مسائل در ارتباط با ورود بانوان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

یکی از نفراتی که در این باره اظهار نظر کرد سهیل مهدی مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ بود که گفت: “تنها ورزشگاه ایران که شرایط حضور بانوان را دارد ورزشگاه آزادی است و سایر ورزشگاه های کشور فعلا مشکلات خاص خودشان را دارند که قادر به میزبانی از بانوان نیستند”.

در همین ارتباط با حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ  گفت: « اگر اتفاق خاصی تا روز پنج شنبه رخ ندهد قرار است که یک تعدادی از بانوان برای تماشای دیدار این هفته به استادیوم آزادی بروند. در تلاش هستیم تا شرایط به گونه ای پیش برود که کم کم با ایجاد زیرساخت‌های لازم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که در اکثر مسابقات بتوانیم میزبان بانوان هم باشیم».

وی در ادامه این صحبت گفت: «جمهوری اسلامی ایران یکی از مترقی ترین نظام های اسلامی در منطقه است. وقتی در برخی کشورهای منطقه بانوان حق رای دادن ندارند و یا در همین کشور عربستان تا سال گذشته بانوان حق رانندگی نداشتند در کشور ما بانوان همه کاره اند».

وی خاطرنشان کرد: «در کشور عزیزمان ایران، بسیاری از بانوان در پست های مدیریتی فعالیت می کنند و ریاست خیلی از مراکز مهم پزشکی، اقتصادی، فرهنگی و غیره را در دست دارند. این موضوع در مراکز آموزشی مانند دانشگاه ها هم به کرّات دیده می شود و این نشان می دهد که اتفاقاً بانوان افرادی دقیق و کارآمد هستند. اتفاقاً بر همین اساس معتقدیم حضور بانوان در ورزشگاه ها به ایجاد جو هرچه بهتر فرهنگی در استادیوم ها کمک شایانی خواهد کرد».

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ خاطرنشان کرد: «لذا اگر مسئولان نظام نگران شیوه ورود بانوان به ورزشگاه ها هستند این نیست که به دنبال ضایع کردن حق بانوان باشند بلکه اتفاقا میخواهند حق آنها را به خوبی ادا کنند. مسئولان ذیربط میخواهند امکاناتی درخور و شایسته بانوان را فراهم کنند و بحث آنها این نیست که نمی خواهیم اجازه بدهیم بانوان وارد ورزشگاه شوند. نظر مسئولان کشوری بر این است که کرامت بانوان در استادیوم ها حفظ شود و حق‌شان به درستی ادا شود».

بهمنی یادآور شد: «دغدغه اصلی مسئولان سیاسی نظام و مسئولان دینی کشور ما این است که احترام بانوان حفظ شود.»