این پسر اوتیسمی بالاترین ضریب هوشی جهان را دارد!

به گزارش برنا؛ یک پسر ۱۱ ساله پس از کسب نمره هوشی بالاتر از آلبرت انیشتین و استیون هاوکینگ به منسا (Mensa)، بزرگترین و قدیمی ترین انجمن افراد با IQ بالا، دعوت شده است. کوین سوینی که مبتلا به اوتیسم است، در شش سالگی توانست جدول تناوبی را حفظ کند و قبل از شروع دبستان می توانست بخواند. این کودک نابغه که برای شرکت در آزمون هوش به خانه گردهمایی Quaker در ادینبورگ سفر کرده بود، نمره ضریب هوشی ۱۶۲ را دریافت کرد که او را در بین یک درصد افراد برتر قرار داد.

کوین، که تنها کودکی بود که در آزمون ۱۶ جولای شرکت کرد، اکنون بالاتر از فیزیکدان نظری استیون هاوکینگ با ضریب هوشی ۱۶۰ و آلبرت انیشتین قرار دارد. پدر او، ادی سوینی ۴۰ ساله، که نمی توانست هیجان خود را مهار کند، از اهمیت این خبر برای کوین گفت: «کوین در حال دویدن دور باغ بود که نتایج را گرفت. این برای او بسیار بیشتر از آن چیزی بود که ما تصور می کردیم. ما امیدواریم که این اتفاق انگیزه بزرگی برای او باشد. زندگی برای کوین چالش‌هایی دارد و ما واقعاً می‌خواهیم به حداکثر رساندن پتانسیل‌های او کمک کنیم و هر فرصتی را در زندگی به او بدهیم.» هم آقای سوینی و هم مادر کوین، لورا ۳۹ ساله، گفتند که همیشه می دانستند کوین یک نابغه است.

کوین حداکثر امتیاز را در میان هم سن و سالان خود به دست آورد. هیچ کودک دیگری در آزمون وجود نداشت و همه آنها بزرگسال بودند. پدر کوین می گوید: «ما فکر می کردیم که او ممکن است از بودن با همه بزرگسالان معذب شود، اما او با همه صحبت می کرد و می گفت: سلام، من کوین هستم».

سوینی توضیح داد که او و لورا چند سال پیش به دلیل علاقه‌شان به آزمون‌های تشخیص ضریب هوش در این آزمون شرکت کردند، اما کوین علیرغم اشتیاقش برای انجام آن خیلی کوچک بود. والدین کوین امیدوارند که این امر بتواند درهای آینده را برای او باز کند: «ما به عنوان پدر و مادر بسیار افتخار می کنیم، همیشه می دانستیم که او واقعا باهوش بود. ما همیشه به مردم می‌گفتیم که او یک نابغه است و من از این کلمه الکی استفاده نمی‌کنم.»

سوئینی، یک مربی تربیت بدنی در سرویس زندان، گفت که توانایی کوین، او را شگفت زده می کند. او گفت: «در شش سالگی بعد از حدود یک هفته جدول تناوبی را می‌دانست و مردم مدام از او سوال می‌کردند. آنها از او یک عدد می‌پرسیدند و او می‌توانست به آنها بگوید که چیست، نماد چیست و آن عنصر چه وزنی دارد. ما هر روز سریال «تعقیب» (Chase) و برنامه «کی میخواد میلیونر بشه» (Who Wants to Be A Millionaire) را تماشا می کنیم.

کوین از برنامه Only Connect نیز که در آن تیم ها در مسابقاتی برای یافتن ارتباط بین سرنخ های به ظاهر نامرتبط با یکدیگر رقابت می کنند، خوشش می‌آید. آقای سوئینیمی گوید: «ممکن است من یک برنامه کامل را تماشا کنم و هیچ چیز درستی نبینم، خیلی سخت است، افراد حاضر در آن دیوانه‌وار باهوش هستند. اما کوین آنجا می‌نشیند و پاسخ‌ها را می‌گوید»

سوینی افزود: «وقتی برنامه دیگری در مورد هزینه کرایه اتوبوس در هری پاتر پرسید، او قاطعانه پاسخی که آنها داده بودند را اشتباه می دانست. او به طبقه بالا رفت، در عرض چند ثانیه صفحه مناسب را در کتاب مناسب پیدا کرد و ثابت کرد که حق با اوست؛ نسخه فیلم از قیمت متفاوتی استفاده کرده بود.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف