ایجاد بیش از 100 شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛  لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار کرد: اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اکوسیستم نوآوری کشور در قالب طرح «ایران توان آفرین» انجام می شود.
وی تصریح کرد: این سامانه‌ در راستای حمایت از شرکت های فعال نوپا و غیرنوپا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین اکوسیستم نوآوری کشور با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای دانش آموختگان و متخصصین حوزه ICT ایجاد شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، راه اندازی این سامانه را گامی مهم در در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و گفت: یکپارچه‌سازی اعطای تسهیلات کم بهره، تسریع در فرآیند پرداخت و افزایش میزان شفافیت در ارائه تسهیلات و کاهش دخالت انسانی در مراحل ارزیابی نیز از دیگر مزایای این سامانه است.
بر اساس این گزارش، تاکنون بالغ بر40 میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، در قالب بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 و بالغ بر 7 میلیارد ریال تسهیلات در قالب بند ب تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 مصوب شده، که بر این اساس برای 105 نفر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف