انبار مهمات آلمان رو به خالی شدن است

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، دولت آلمان به عنوان بخشی از بسته کمکی تازه اعلام شده، مهمات، تجهیزات ضد پهپاد و خودروهای زرهی بازیابی بیشتر طی هفته‌های آتی به اوکراین ارسال خواهد کرد.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان که از تورنتو به صورت مجازی در کنفرانسی در کی‌یف به همراه دیگر رهبران جهان حضور داشت، گفت: ما به تامین تسلیحاتی ادامه خواهیم داد. ما بسته کمک تسلیحاتی جدید در نظر گرفته‌ایم که شامل سیستم‌های دفاع هوایی بسیار مدرن، موشک‌اندازها، حجم زیادی مهمات، تجهیزات ضد پهپاد و خودروهای بازیابی زرهی می‌شود.

آلمان تاکنون تسلیحات و تجهیزاتی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون یورو برای اوکراین فراهم کرده بود و اکنون یک بسته کمک نظامی ۵۰۰ میلیون یورویی دیگر نیز برای این کشور در نظر گرفته است.

شولتس و دولتش از سوی متحدان ناتو به خاطر کُند بودن در ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین به شدت تحت فشار قرار گرفته‌اند.

وزارت دفاع آلمان نیز اعلام کرد، برلین تانک‌های “لئوپارد ۲” را به اسلوواکی ارسال می‌کند تا در عوض این کشور خودروهای جنگی دوران جماهیر شوروی سابق را به اوکراین ارسال کند.

این قرارداد یکی از چندین “حلقه سوآپ‌ها” است که دولت آلمان از بهار سال جاری میلادی به دنبال آغاز جنگ اوکراین، آنها را با دولت‌های شرق اروپا امضا کرده است. مقامات آلمان و اسلوواکی ۲۳ اوت سال جاری میلادی قراردادی را امضا کردند که با ارسال ۱۵ تانک لئوپارد ۲ به براتیسلاوا موافقت می‌کرد.

این تانک‌ها که متعلق به صنایع دفاعی آلمان است، زرادخانه اسلواکی را با تجهیزات غربی دوباره پر می‌کنند. به گفته یاروسلاو ناد، وزیر دفاع اسلوواکی، این کشور ۳۰ خودروی جنگی پیاده‌نظام بی وی پی-۱ را به اوکراین اهدا خواهد کرد.

مقامات آلمان اعلام کردند، این محموله تانک‌ها شامل مهمات و تجهیزات یدکی و آموزشی نیز است. نخستین محموله تانک های لئوپارد ۲ قرار است اواخر سال جاری میلادی وارد اسلوواکی شود.

این در حالی است که وزارت دفاع آلمان اعلام کرده که اگر برلین تسلیحات بیشتری به اوکراین ارسال کند، انبارهای خودش خالی می‌شوند.

به رغم اینکه ارتش به آخرین حد قابل قبول خود در ارسال تجهیزات و تسلیحات رسیده است، اما شولتس برای ادامه دادن به روند ارسال تسلیحات به کی‌یف به شدت تحت فشار است و به تازگی خبر از ارسال بسته کمک نظامی دیگری به اوکراین داده است.

کریستین لامبرشت، سخنگوی وزارت دفاع آلمان به روزنامه اشپیگل گفت: وقتی چوب حراج به انبارهای ارتش می‌زنیم، به آخرین حد قابل قبول خود در ارسال تسلیحات هم می‌رسیم. ‌

311311