امتداد مسیر کابل‌های پرسرعت اینترنت فیبرنوری در هرمزگان

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا، احد قویدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: با توجه به پیشنهاد ارائه شده از سوی این اداره کل درخصوص ضرورت اتصال 50سایت تلفن همراه روستایی در استان به شبکه فیبر نوری، ابلاغ اجرای فیبرنوری در روستاهای هدف توسط ستاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت مخابرات ایران صورت گرفت و با تحقق این امر زمینه راه اندازی نسل سوم و چهارم تلفن همراه در 61 روستا فراهم می شود.

وی افزود: همواره در تلاش برای رفع موانع پیش روی توسعه ارتباطات و دسترسی تمام شهرها و مناطق روستایی به ارتباطات هستیم و بر این باوریم توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی موجب شکوفایی اقتصادی در روستاها می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان افزود: به منظور کاهش بیشتر شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا اجرای پروژه فیبر نوری روستایی (تار) به میزان 415 کیلومتر در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، بندر خمیر، میناب، رودان، بشاگرد و بندرجاسک اجرا می شود.
قویدل فرد خاطرنشان کرد: با اجرای پروژه فیبر نوری روستایی (تار) دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای مجموع 4 هزار و 121 خانوار روستایی با جمعیتی بیش از 15 هزار نفر میسر خواهدشد.
وی تصریح کرد: ارزش اجرای خرید خدمات فیبر تاریک از سوی وزارت ارتباطات در این پروژه بالغ بر 700 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (uso) تامین شده است.

انتهای پیام/