الویت اصلی آموزش وپرورش توسعه آموزش های فنی وحرفه ای است

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در آئین افتتاح  سه هزار ظرفیت جدید هنرستانی که در شهرستان پردیس برگزار شد،  اظهار کرد: اکنون در گام دوم انقلاب و در مسیر تمدن نوین و شکوفایی اسلامی هستیم که مهم‌ترین بستر تأثیرگذار در این خصوص، تربیت نیروی انسانی توانمند، خلاق و نوآور است و این امر در راستای پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور یک ضرورت است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، افزود: آموزش و پرورش به عنوان متولی این امر در جهت توسعه آموزش نیروی انسانی گام بر می‌دارد؛ از این رو توسعه آموزش‌های هنرستانی و فنی و حرفه‌ای جزو اولویت‌های اصلی در وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: اگر ما در گام دوم انقلاب اسلامی به دنبال تحقق ایران قوی هستیم، باید در عرصه علم و مهارت آموزی برای دانش‌آموزان تلاش بیشتری داشته باشیم و به همین دلیل در سال تحصیلی جدید توسعه هنرستان‌ها و توجه به مهارت آموزی از برنامه‌های ویژه آموزش و پرورش است.

کاظمیادامه داد: با این نگاه سعی داریم در جهت سرعت بخشیدن به چرخ اقتصادی کشور تلاش کنیم؛ اما آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بسیار هزینه بر است و این مهم تنها توسط آموزش و پرورش محقق نخواهد شد و از مجلس و دولت انتظار داریم در این زمینه کمک کنند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به این که، بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان هنرستانی جذب بازار کار می‌شوند و بخش زیادی از آنها کارآفرین هستند، عنوان کرد:  امیدواریم با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در وزارت آموزش و پرورش می‌شود، بتوانیم سهم آموزش‌های مهارتی را افزایش دهیم.

انتهای پیام/
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف