افشاگری عضو سابق منافقین: ایران اینترنشنال با تصمیم عربستان ساخته شد/ آنها بازوی تبلیغاتی منافقین هستند

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مسعود خدابنده عضو سابق سازمان مجاهدین خلق و مسئول تیم حفاظتی مسعود رجوی به تازگی در گفتگویی به افشاگری علیه شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال و سازمان مجاهدین خلق (منافقین) پرداخته است.

وی بیان داشت: شبکه ایران اینترنشنال شبکه ناشناخته‌ای نیست. من با برخی از آن‌ها ارتباط دارم. این شبکه صاحبش و شرکتش، قبلاً برنامه مجاهدین خلق را پخش می‌کرد. وضعیت عربستان سعودی به گونه‌ای است پول نفتی که می‌رود باید به غرب برگردد؛ حال به صورت شبکه ایران اینترنشنال یا حتی فرستادن دانشجو. عربستان به لندن دانشجو می‌فرستد و ماهی 5 هزار پوند به آن‌ها می‌دهد. اما آن‌ها حق ندارند آن 5 هزار پوند را ذخیره کنند، بلکه باید در لندن خرج کنند؛ یعنی پول باید برگردد.

 

خدابنده ادامه داد: ایران اینترنشنال وقتی که شروع کرد، ابتدا منکر شد که عربستانی و وابسته است اما زمختی عربستان سعودی بیرون می‌زند. یکی از نفرات آنجا که اخیراً جدا شده و در آنجا برنامه اجرا و قبلاً در بی‌بی‌سی کار می‌کرد، می‌گفت: این‌ها اول به من گفتند که ما سه برابر بی‌بی‌سی به تو پول می‌دهیم و بیا اینجا. من هم گفتم که عاشق چشم و ابرو این و آن نیستم، برای پول کار می‌کنم. در نتیجه به آنجا رفتم. بعد از چند هفته دیدم که این‌ها حقوق نمی‌دهند. طرف نصف شب زنگ می‌زند، می‌گوید ساعت 11 برو فلان غذا را بگیر، بیا فلان‌جا، دخترت هم بیار! گفتم اینجا نمی‌شود کار کرد. الان دیگر نه بی‌بی‌سی کار می‌کند و نه جای دیگری.

این عضو جداشده سازمان مجاهدین بیان کرد: رابطه عربستان سعودی و سازمان مجاهدین خلق به زمان صدام برمی‌گردد. همان موقع ارتباط قوی داشتند. بسیاری از مخارج سازمان را عربستان می‌داد که خودم چند بار از عربستان طلا و پول آوردم. چیز پنهانی نیست. ترکی‌الفیصل رئیس استخبارات عربستان بود. او واسطه بود. بعد هم در آلبانی گفت که مسعود رجوی مرده است. مجاهدین جدای از دستگاه عربستان سعودی نبوده، اما بعد از صدام تغییراتی ایجاد شد که آن دستگاه صدام – مجاهدین که یک دستگاه تروریستی – نظامی بود به یک دستگاه تبلیغاتی – اطلاعاتی مریم رجوی و ترکی الفیصل تبدیل شد. فیصل بازنشسته شده، اما کارش را همچنان انجام می‌دهد.

در سال 95 ترکی الفیصل رئیس سابق سازمان اطلاعات و از تاثیرگذارترین شاهزادگان سعودی در میتینگ تبلیغاتی سرکردگان گروهک تروریستی منافقین حضور یافته و این حضور در واقع اعلام حمایت آشکار آل سعود از این فرقه تروریستی بود.

خدابنده در ادامه خاطرنشان کرد: مجاهدین از 2 ماه پیش مخارجی را که می‌پرداختند تا مطالبشان در جستجوی گوگل بالا بیاید، حذف کرده‌اند. آن‌ها با تصمیم عربستان سعودی و مخصوصا ترکی‌الفیصل مسئول سابق استخبارات سعودی قرار شده شبکه اینترنشنال بازوی تبلیغاتی و زبان سازمان مجاهدین شود. دیگر نیازی نیست که سایت‌ها ایجاد شود و این سایت‌ها هزینه‌هایی داشته باشند. اولین باری که ایران اینترنشنال برنامه این‌ها را مستقیم پخش کرد، من لندن بودم. گفتند که آنجا بروم که رفتم و صحبت هم کردم. آن‌ها هم برنامه را پخش کردند. همان موقع معلوم بود که این قضیه شروع یک ماجراست و این دستگاه‌ها نزدیکی‌شان را بیشتر خواهند کرد.

سازمان مجاهدین (منافقین) , عربستان سعودی ,

اشاره خدابنده به پوشش زنده نشست مجازی منافقین در شبکه تلویزیونی ایران‌ اینترنشنال سعودی در سال 1399 است که این نشست در کشور آلبانی (مقر مجاهدین خلق در سال‌های اخیر) را با عنوان نشست سالانه شورای ملی مقاومت پخش کرد و از مریم رجوی با عنوان رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت یاد کرد.

شبکه ایران اینترنشنال پیشتر نیز به حمایت از تروریست ها پرداخته بود. این شبکه همزمان با حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز در سال 97 که منجر به کشته شدن جمعی از مردم و نیروهای مسلح شد، تریبون خود را در اختیار سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه قرار داد.

انتهای پیام/