افشاردوست: تیم آینده‌داری داریم/ به شخصه فکر نمی‌کردم آرژانتین را شکست دهیم

به گزارش خبرگزاری برنا، محمود افشاردوست در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان اظهار کرد: ملی‌پوشان خوب کشورمان دو مسابقه را با پیروزی شروع کردند. نخستین مسابقه در هر تورنمنت بسیار اهمیت دارد و خوشبختانه برعکس سال‌های قبل تیم ملی رقابت‌ها را با برد آغاز کرد که اتفاق امیدوارکننده‌ای است آن هم برابر تیمی مثل آرژانتین که برنز المپیک گرفته است.

وی افزود: به شخصه تصور نمی‌کردم تیم ملی بتواند آرژانتین را شکست دهد چون بازیکنانش در بهترین تیم‌های باشگاهی جهان بازی می‌کنند. والیبال خوبی ارائه می‌دهد و نوع والیبال و سرعتش شبیه به ما است. تیم ملی برابر مصر هم نتیجه خوبی را رقم زد اما باید بپذیریم که در مسابقات این چنینی نه با یک برد باید خیلی خوشحال شویم و نه با یک باخت همه چیز را از دست رفته ببینیم و تصور کنیم باید از صفر شروع کرد.

بازیکن اسبق تیم ملی والیبال با بیان این که در مسابقاتی مشابه قهرمانی جهان تیم‌ها از نظر کیفیت نزدیک به هم هستند، گفت: این تیم‌ها در رقابت‌های مختلفی مقابل هم بازی می‌کنند و تجربه‌های خوبی از هم به دست می‌آورند. یک تیم ممکن است یک روز از شانس‌هایش خوب استفاده کند و یک زمان هم هست که نمی‌توان از فرصت‌ها استفاده کرد اما این به معنای بد بودن بازیکنان آن تیم نیست.

وی ادامه داد: در مجموع تیم ملی کشورمان امسال شرایط بدی نداشته است؛ چه در رقابت‌های لیگ ملت‌ها و چه در تمریناتی که در تهران داشتند. تیم سرحال است و بازیکنان و کادر فنی خوبی دارد. در مرحله دوم باید با یکی از بهترین تیم‌های تاریخ والیبال دنیا بازی کند. برزیل تیم خوبی است و هرچند در لیگ ملت‌ها نتیجه خوبی نگرفته اما این به معنای کم بودن قدرت این تیم نیست. لئال، رزنده و …جزء بهترین بازیکنان دنیا هستند و تیم ملی مسابقه سختی با این حریف پیش رو خواهد داشت اما اگر تمامی شرایط روانی، فیزیکی و فنی ملی‌پوشان در اوج خود باشد، می‌توانند بازی خوبی را به نمایش بگذارند.

افشاردوست با تاکید بر این که برزیل تیمی نیست که نشکند، تصریح کرد: شاید با سرویس خوب بتوان آن‌ها را تحت فشار گذاشت و کار حمله را مختل کرد همان کاری که هلند با تیم ایران کرد. در این چند روز ملی‌پوشان می‌توانند روی نقاط ضعف تیم برزیل و همین طور خودشان فکر و کار کنند. نقطه ضعف همیشگی ایران این است که توپ اولش خوب به دست پاسور نمی‌رسد و نمی‌توانند روی توپ‌های بلند کار کنند. این نقطه ضعف حتی هنگامی که مربی‌های بزرگ در تیم ما حضور داشتند هم وجود داشت و البته برزیل هم همین نقطه ضعف را دارد و شاید بتوان از این ضعف بهره برد.

وی افزود: تیم خوبی داریم بازیکنان انگیزه خوبی دارند و کادر فنی تجربه حضور در لیگ ملت‌ها را دارد. بازیکنان را به خوبی می‌شناسد و باید امیدوار باشیم که بتوانند در مسابقه پیش رو عملکرد خوبی از خود نشان دهند. هرچند ممکن است برزیل قدرتمندتر باشد اما هیچ چیز جای آمادگی ذهنی و انگیزه را نمی‌گیرد و تیم ایران می تواند با این دو سلاح خوب ضمن برطرف کردن ضعف‌های خود بازی خوبی ارائه دهد.

افشاردوست درباره رفتار بازیکنان هم خاطرنشان کرد: بازیکنان تیم ملی باید در همه زمینه‌ها تمرین، تغذیه، رفتار و … حرفه‌ای باشند. حتی حضورشان در فضای مجازی هم باید حرفه‌ای باشد و بپذیرند که یک مسابقه را از دست داده و به دنبال برطرف کردن نقص باشند. مسولیت باخت را بپذیرند و برای مسابقه بعد تلاش کنند.

وی در پایان گفت: فارغ از نتیجه این تیم ملی کشور ما است و باید قطعا از آن حمایت کنیم و نقطه ضعف‌هایش را هم ببینیم. کادر و بازیکنان خوبی داریم و با حمایت خانواده والیبال می توانند نتیجه خوبی بگیرند. امیدوارم مسابقه با برزیل نتیجه پیروزی برای ما به همراه داشته باشد اما اگر نتیجه برد هم نباشد چیزی از ارزش‌های تیم ملی خوب ما نمی‌کاهد. تیم آینده‌داری داریم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف