افتتاح طرحهای عمرانی در اردستان به مناسبت هفته دولت

به گزارش  خبرگزاری برنا از  اردستان، سید محمد هادی طباء زواره ظهر امروز در جمع نمازگزاران شهرستان اردستان ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: برنامه‌های بسیار خوبی را برای هفته دولت تدارک دیده‌ایم که شروع آن با ادای احترام به شهدای گمنام پارک شهرداری این برنامه‌ها آغاز شده است.

وی افزود: پروژه‌هایی همچون استخر شنای اردستان تا پایان سال افتتاح می‌شود که از مطالبات مهم مردم است، اتفاقات خوبی را در حوزه راه‌های شهرستان اردستان را هم خواهیم داشت،همچنین اولین فروشگاه عفاف و حجاب در شهرستان اردستان افتتاح شد و ازهمه مردم و مدیران انتظار حمایت داریم.

فرماندار شهرستان اردستان با اشاره به بازدید از  کارخانه‌های در حال افتتاح گفت: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد کارخانه فسفات آماده افتتاح و بهره برداری است.

فرماندار شهرستان اردستان اضافه کرد: طی جلسه‌ای که با رئیس هلال احمر کشور داشتیم مصوبه‌های خوبی را توانستیم  به دست آوریم از جمله اختصاص بودجه برای تعمیر ساختمان هلال احمر اردستان و تامین نیرو برای هلال احمر شهر زواره و امکانات امداد جاده‌ای برای روستای ظفرقند است.

وی تصریح کرد: همچنین در هفته دولت دیدار چهره به چهره با مردم را در نماز جمعه خواهیم داشت و باند دوم جاده اردستان به زواره نیز افتتاح خواهد شد. روکش آسفالت کمرندی اردستان که جاده ترانزیت شمال به جنوب است و جاده روستای تلک آباد، درباغ و سیانک هم روکش آسفالت انجام خواهد شد، پروژه های تازه آغاز شده ای نیز داریم از جمله؛ جاده بیدشک و زیارتگاه در بخش مرکزی است، موضوع راهها مهم ترین دغدغه ما است تا بتوانیم روستاها را آباد کنیم. مشکل آب وگازکشی بخشی از روستاها از دیگر مشکلات ما در روستاها است.

وی با اشاره به افتتاح کارخانه فولاد در اردستان گفت:  در موضوع آبرسانی هم اتفاق خوبی را با قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن(ع) خواهیم داشت و با همکاری نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در تهران این موضوع پیگیری شده و سعی خواهیم کرد با ساخت مجتمع‌های آبرسانی انتقال آب به روستاها با تانکر را کمتر کنیم که در بخش‌های سفلی، همبرات و برزاوند این کار انجام خواهد شد و مجموعه پروژه‌های شهرداری زواره هم در دستور کار قرار دارد.

هادی طباء زواره بیان کرد: شهرداری اردستان هم در این هفته موضوع پیاده‌رو سازی خیابان شهید فائق را آغاز خواهد کرد و مجموع خدماتی هم در بخش مهاباد که موضوع آبرسانی و آسفالت در دست پیگیری و اقدام است، همچنین بخشی از معابر روستایی در بخش مهاباد آسفالت شد.

وی ادامه داد:در موضوع فرهنگی شهرستان  به درستی حمایت نشده که باید بیش از این حوزه فرهنگ حمایت شود و در موضوع کتابخانه‌ها هم حمایت خوبی صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان اردستان تاکید کرد: موضوع گردشگری و میراثی هم در هفته دولت با مسئولان کشوری مربوطه رایزنی انجام شده و شرایط حضور ایشان به اردستان مهیا شده و با برگزاری جلسه پایگاه، قنات جهانی دو طبقه اردستان که واقعا مظلوم است و از آن استفاده نمی‌شود مطرح شد تا مدیر قوی برای این اثر جهانی انتخاب شود و همچنین انتخاب یک مدیر توانمند برای بخش تاریخی زواره و ثبت جهانی مساجد جامع اردستان و زواره که انجام مقدمات آن این موضوع قطعی خواهد شد.  همچنین برنامه‌ریزی کرده ایم در حوزه استارتاپ‌های گردشگری و در حوزه فرهنگ و هنر با استان برنامه‌ریزی‌هایی را در قالب کارگاه‌های آموزشی برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم در روز حماسه ایثار شهرستان اردستان برنامه خوبی در سال آینده و ماه خرداد با شعار اردستان “جوان در مسیر پیشرفت و توسعه” برگزار کنیم، باید برای ماندنجوانان در اردستان به آنها بها داده شود.

طباء زواره تاکید کرد: تسهیلات اشتغال کم‌بهره را با همکاری اداره تعاون و کمیته حضرت امام (ره) داشته‌ایم و کارآفرینان هم از این مساله استقبال کرده اند که با توسعه این موضوع می توان ایجاد اشتغال کرد و رسانه‌ها در بخش اطلاع رسانی فعال تر عمل کنند. فرهنگسرا یکی از امکانی است که جوانان شهرستان به آن نیاز جدی دارند.

وی با بیان این که برخی امور توسط فرماندار شخصا پیگیری می‌شود، اظهارداشت: مدیران باید بدانند فرماندار خط دهی می‌کند و مدیران باید آن را پیگیری کنند و همیشه زمان آنها فقط مختص زمان اداری نباشد و در ساعات غیر اداری نیز برای مردم باید زحمت کشید. 

وی ابراز داشت: یک اتفاق بد اینکه مساجد ما خالی است که باید پیگیری شود و بنا داریم مساجدی که فاقد امام جماعت هستند را حمایت کنیم و از نظر مالی تامین امام جماعت آن‌ها انجام شود و در حوزه فرهنگی به صورت ویژه وارد شده‌ایم و اتفاقات بزرگی را آغاز کرده‌ایم و هفته دولت یک بهانه است باید در طول سال تلاش کرد.

فرماندار شهرستان اردستان افزود: اصحاب رسانه امید آفرینی ویژه را داشته باشند و  اخبار به نحوی تنظیم شود تا کاری که برای مردم انجام می شود ملموس باشد، افزایش مطالبات به این معنی است که کار صورت گرفته و تا پایان سال اتفاق‌های خوبی در حوزه راه و امید آفرینی باید برای جوانان انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: تقریبا 87 طرح عمرانی در هفته دولت افتتاح می‌شود که تعدادی از آن به صورت ویدیو کنفرانس خواهد بود.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف