افتتاح سی و نهمین اقامتگاه سنتی شهرستان کاشان

به گزارش خبرگزاری برنا از کاشان؛  معاون سرمایه‌گذاری این اداره گفت: اقامتگاه سنتی “سرای قجر”  به عنوان سی و نهمین اقامتگاه سنتی شهرستان کاشان با حضور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری اصفهان، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و مسئولین شهرستان کاشان  افتتاح شد.

عباس سلمانیان بادی افزود: این اقامتگاه سنتی با تغییر کاربری یک خانه تاریخی متعلق به دوره قاجار به متراژ بیش  از 500 مترمربع و زیربنای 850  مترمربع و با سرمایه‌گذاری بیش از200میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.

او ادامه داد: مرمت این واحد اقامتی حدود  4 سال طول کشیده که با تعداد 17 اتاق و 50 ظرفیت 50 نفر اقامت، حدود 20 نفر به طور مستقیم  اشتغال خواهند داشت.

سلمانیان تصریح کرد: تغییر کاربری خانه های تاریخی به تاسیسات گردشگری غیر از باززنده سازی این خانه‌ها به پویایی و نشاط بافت تاریخی کاشان هم کمک شایانی می نماید. 

 

او اذعان داشت: در حال حاضر 106 تاسیسات گردشگری در شهرستان کاشان فعال می باشند که در قالب 39 اقامتگاه سنتی، 8 هتل، 21 اقامتگاه بومگردی،3 هتل آپارتمان، 3 مهمانپذیر و مابقی ظرفیت در قالب سفره خانه‌ها، مجتمع‌های بین راهی و آموزشگاه های گردشگری خدمت رسانی می‌کنند.

سلمانیان در پایان افزود: با افتتاح این اقامتگاه سنتی، ظرفیت اقامتی کاشان بیش از دو هزار و نهصد تخت شده است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف