اعلایی: همه سرمایه گذاران در استان قزوین مورد حمایت قرار می گیرند

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ محمد مهدی اعلایی در مراسم بازدید وزیر جهاد کشاورزی از کشت و صنعت افق قلعه اظهار کرد: با حضور وزیر جهاد اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی رخ داده است و این روند امیدوار کننده است. 

وی افزود: استان قزوین به دلایل متعددی که ریشه در جغرافیا دارد از ظرفیتهای مختلفی برخوردار است و حوزه کشاورزی و صنایع وابسته به آن اهمیت ویژه دارد که باید به آن توجه کرد. 

اعلایی بیان کرد: در فضای ایجاد شده در دولت سیزدهم خوشبختانه برای ارتقای بهره وری و خودکفایی غذایی این حوزه برنامه های متعددی پیش بینی و اجرایی شده است.

image_2022_8_25-15_36_56_69_Bu3

استاندار قزوین اظهارداشت: البته از برخی نقایص چشم پوشی نمی کنیم و امروز که ۵ درصد غذای کشور را تولید می کنیم با معیارهای فنی و اقتصادی همخوانی نداریم که این چالش باید برطرف شود. 

اعلایی گفت:  ۸۸ درصد منابع مصرفی آب ما در بخش کشاورزی با  سهم تولید ناخالص داخلی استان حدود ۱۲ درصد است که این وضعیت باید اصلاح شود.

وی افزود: اگر با همین راندمان کشاورزی جلو برویم باید هزینه بیشتری شود لذا مجموعه های بزرگ که می توانند ضریب درآمد آب را ارتقا دهیم تا از منابع صیانت شود. 

image_2022_8_25-15_37_11_188_Wvj

استاندار قزوین یادآورشد: یکی از ایده های مدیریت منابع راه اندازی بازار آب است که جهاد باید کمک‌کند ارتقای بهره وری را محقق کنیم.

اعلایی افزود: مجموعه گروه میهن تولیدات شاخصی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد که در این راستا از همه  کسانی که قزوین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند حمایت و تسهیل گری می کنیم.

انتهای پیام 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف