اعزام 1500 گروه دانشجویی برای خدمت رسانی به زائران اربعین

به گزارش  خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، محمدحسین کفعمی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی، در ‌نشست خبری پویش در مدار حبیب پویش که در سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد، اظهار داشت: بعد از دو سال تعطیلی راهپیمایی اربعین، امسال برنامه ریزی هایی برای تسهیل حضور دانشجویان در این راهپیمایی صورت ‌گرفت که تشکیل قرارگاه شهید علم‌الهدی از جمله آنهاست.

وی افزود: برای عمومی ‌کردن فرهنگ ‌خدمت رسانی، 1500 گروه دانشجویی شامل 5 هزار دانشجو را در قالب موکب های مختلف در مسیر راهپیمایی اربعین راه اندازی خواهیم کرد، هر چند تسهیلگری‌های مناسبی از سوی مسئولان مربوطه صورت نگرفت.

غلام زاده، معاون سازندگی ‌بسیج دانشجویی نیز در این خصوص اظهار داشت: این پویش در خصوص خدمت رسانی به زائران اربعین برگزار می‌شود که در این رابطه موکب های سیار را پیش‌بینی کردیم.

وی تاکید کرد: موکب ها هم ‌زائر و هم خادم هستند تا از این طریق گفتمان جهادی و خدمت رسانی را ترویج کنیم. بر این اساس امیدواریم 1500 موکب امسال را به موکب های بیشتری در سال های آینده در راستای ترویج گفتمان سازی جهادی تبدیل کنیم.

کلانتری، ‌معاون فرهنگی ‌وزارت علوم، نیز در این نشست گفت: سیستم و ناوگان حمل و نقل کشور برای اعزام ‌زائران به سمت مرز با مشکلاتی مواجه است از این رو برای تسهیل این امر با دستور وزیر علوم از ناوگان حمل و نقل این وزارت خانه جهت دانشگاهیان استفاده خواهد شد. البته هنوز وزارت کشور نظر نهایی خود را در این زمینه اعلام نکرده است.

انتهای پیام/