اشتغال زایی بنیاد برکت در مناطق روستایی قرچک

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ مجید قیصرپناه اظهار داشت: فعالیت‌های حمایتی بنیاد برکت از توسعه فعالیت‌های اشغالزا در مناطق روستایی، از سال ۱۳۹۸ در شهرستان قرچک آغاز شده و این همکاری ثمرات بسیاری در حوزه اشتغال روستائیان که به جلوگیری از مهاجرت آنان به مناطق شهری منجر شده، به همراه داشته است.

وی اذعان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از هفته دولت سال گذشته تا کنون با اختصاص ۸۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت، ۱۵۸ طرح در مناطق روستایی قرچک اجرا کرده که این طرح‌ها برای ۵۲۸ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده است.

قیصرپناه نرخ سود  این تسهیلات را ۴ درصد اعلام کرد. علاوه بر این، بنیاد برکت از محل تبصره ۱۸ بودجه کشور، ۶۳ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به ۴ طرح کشاورزی و گلخانه شهرستان قرچک اعطا کرده که این امر نیز نقش مهمی در افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی قرچک ایفا کرده است.این تسهیلات از ابتدای امسال تا کنون پرداخت شده است.

بخشدار مرکزی قرچک تصریح کرد: دولت به منظور حمایت از افزایش نرخ جمعیت، تسهیلاتی برای درمان ناباوری اعطا کرده که در شهرستان قرچک یک خانواده متقاضی، از این تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی استفاده کرده و فرزند این خانواده در سلامتی کامل به دنیا آمده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف