استقلال- مس؛ عملیات راند اول جنگ تهران و کرمان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ تا قبل از آغاز سوت نیمه دوم دیدار دو تیم فوتبال استقلال مقابل ملوان انزلی، ریکاردو ساپینتو دقایقی جهنمی را می‌گذراند. تیم او در ۲ بازی بدون حتی یک گل زده شکست خورده بود و کم کم زمزمه اعتراض هواداران استقلال در فضای مجازی به گوش می‌رسید اما از آغاز نیمه دوم همه چیز تغییر کرد. استقلال فوتبالی هجومی را به نمایش گذاشت و ورود مهدی قایدی این تیم را به برتری ۳ گله رساند.

برای استقلال البته همه چیز سیاه نبود. خریدهای جدید این تیم در بخش هجومی تا امروز عملکرد خوبی داشته‌اند. شهباززاده مقابل ملوان می‌توانست اولین گل را به ثمر برساند، محبی تاثیرگذار بود و قایدی هم با ۲۰ دقیقه بازی بهترین بازیکن هفته شد. این هفته هم به نظر می‌رسد به مرور زمان، قایدی و محبی هماهنگی بیشتری با دیگر اعضا پیدا کنند و استقلال بازی بهتری را از همان ابتدا با حضور تماشاگرانش پشت سر بگذارد. استقلال البته در زمینه بازی‌های خانگی پیش چشم هواداران آمار بسیار بدی در فصل گذشته ثبت کرده اما اولین بازی ساپینتو پیش چشم هواداران می‌تواند با توجه به حریف نه‌چندان سخت آن‌ها پایانی خوش داشته باشد.

در سمت مقابل مس، تنها تیمی است که هم‌امتیاز با استقلال است اما تفاضلی بهتر دارد. مسی‌ها در هفته اول ۳-۲ مغلوب نفت مسجدسلیمان شدند اما هفته دوم را با توپی پر و برد ۳-۰ مقابل پیکان پشت سر گذاشتند. این تیم تا این لحظه بهترین خط حمله لیگ را با ۵ گل و البته دومین خط دفاعی ضعیف لیگ با ۳ گل خورده را به طور مشترک با چند تیم (چون استقلال) در اختیار دارد. مساله‌ای که می‌تواند باعث شود امید به مشاهده دیداری پرگل و جذاب شاهد باشیم. همچنین، در جدول آقای گلی هم امین کاظمیان از مس فعلا به طور مشترک در صدر حضور پیدا کرده است، بازیکنی که استقلالی‌ها باید مراقب او باشند.

تیم حسین‌خانی هم‌اکنون در رده پنجم حضور دارد اما کسی انتظار ندارد آن‌ها در نیمه بالایی جدول قرار گیرند. بضاعت آن‌ها از لحاظ بازیکن قطعا در حد استقلال نیست اما اگر دیر بجنبند و امتیازات ابتدای فصل را از دست دهند در ادامه ممکن است راه فجرسپاسی را در پیش بگیرند و سقوط را تجربه کنند. هرچند که برای قضاوت زود است.

مجموعا در ۴ بازی این دو تیم ۱۴ گل رد و بدل شده. انتظارمان از این دیدار، مشاهده یک بازی پرگل است.

استقلال در ادامه مسابقات هم باید با گل گهر سیرجان و مس رفسنجان دیگر تیم های استان کرمان هم مصاف بدهد.

***

ستاره احتمالی مسی‌ها جز کاظمیان را می‌توان شروین بزرگ در نظر گرفت که فصل گذشته با صنعت نفت چشم‌ها را به خود خیره کرد. در جمع آبی‌پوشان هم قطعا تمام چشم‌ها به قایدی و محبی دوخته خواهد شد.

آخرین بازی دو تیم در لیگ برتر برنده نداشت و دو تیم در بهمن ۹۲ با تساوی ۱-۱ زمین را ترک کردند. در دیدار رفت آن دوره از لیگ هم فرهاد مجیدی فوتبال را کنار گذاشت.

آخرین برد مس مقابل استقلال در لیگ سال ۹۰ با نتیجه ۱-۰ اتفاق افتاده و آخرین برد استقلال سال ۹۱ با نتیجه ۲-۱. در اولین حضور مجیدی پس از بازگشت به عنوان بازیکن.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف