استاندار گلستان: وسواس در انتصابات باعث کشف نیروهای خوب استان شده است

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی محمد زنگانه در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: ریشه مصدری مسئول یعنی مورد سوال قرار گرفته شده که مسئول هم باید پاسخگو باشد و هم دارای حقوقی است که باید رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان منتخب مردم هستند که وظیفه نظارتی نیز دارند افزود: در کنار نمایندگان استان شعار هفت بعلاوه یک را سر داده ایم و برای عقب ماندگی تاریخی گلستان تلاش خواهیم کرد.

وی گفت: ما در انتصابات از مجموعه عناصر تاثیر گذار به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی و گروهای انقلابی و همسو با دولت مشورت می گیریم.

وی گفت: وسواس به خرج داده شده در انتصابات باعث کشف نیروهای خوب و موفق شده است.

زنگانه با تاکید به اینکه گلستان باید از وضعیت فعلی خارج شود تصریح کرد: از سایر ابعاد غیر از معیشت مردم غافل نخواهیم شد و در نظام مسائل استخراج شده به همه حوزه های فرهنگ، میراث فرهنگی، حمایت از خانواده های کم برخوردار، ورزش، میراث فرهنگی و مباحث در رابطه با کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی توجه ویژه شده است.

وی گفت: در دهه فجر تعداد قابل قبولی از مجتمع های فرهنگی را در شهرستان های مختلف افتتاح خواهیم کرد.

استاندار گلستان ادامه داد: گلستان ۱۵۰ ملی پوش در رشته های مختلف دارد و ما به این ظرفیت از بعد اجتماعی و فرهنگی نگاه می کنیم.

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل ورزشگاه ۶ هزار نفری گرگان

وی اضافه کرد: برای ورزشگاه ۶ هزار نفری شهر گرگان اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد و در هفته های اخیر پیمانکار آن مشخص و قرارداد آن بسته شده است و همچنین ۲۰ پروژه نیمه تمام ورزشی دیگر نیز در دست گرفته شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مصوبات خوبی در حوزه میراث فرهنگی داشته ایم و ۱۱۰ میلیارد تومان در این بخش مصوب شده است.

زنگانه گفت: بازارچه های صنایع دستی مورد توجه ویژه قرار دارد که منابع لازم برای تکمیل آنها در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید پارک موزه دفاع مقدس در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید و همچنین برای تکمیل یادمان شهدای گمنام نیز اعتباراتی اختصاص پیدا کرده است.

ساخت ۹۴ هزار واحد مسکونی طی ۴ سال

وی در ادامه سخنانش گفت: در تلاش هستیم ۹۴ هزار واحد مسکونی طی چهار سال بسازیم که یکی از چالش‌های ما تامین زمین برای متقاضیان است.

زنگانه افزود: یک هزار و ۸۰۰ هکتار زمین مسکونی برای احداث ۹۴ هزار واحد مسکونی نیاز داریم فراخوان داده ایم که  اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی باید به مسکن و شهرسازی واگذار شود.

استاندار گلستان با اشاره به تسهیلات اشتغال آفرین گفت: ۱۲ هزار و صد میلیارد تومان به بانک های عامل برای تسهیلات اشتغال آفرین استان ابلاغ شده است که تکلیف شده است ۱۰ درصد آن به حوزه دانش بنیان و حداقل ۴۰ درصد از این تسهیلات به طرح های روستا محور اختصاص پیدا کند.

وی تاکید کرد: یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات ازدواج جوانان به بانک ها ابلاغ شده است.

انتهای پیام

خبرنگار نجمه جهان تیغ

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف