استاندار کرمان: مجاهدت‌های پزشکان جلوه‌های گرانقدری از ایثار اجتماعی است

به گزارش خبرگزاری برنا؛ متن پیام محمدمهدی فداکار به شرح زیر است:

« هو الطبیب»

تاریخ کهن این سرزمین همواره از وجود طبیبان بزرگ و حاذقی که درد و رنج را از جسم و روان دردمندان زدوده و شوق امید را در کالبد جسم و روح زندگی آنان می دمند، بهره مند شده است. سپید جامگانی که طبابت را با شرافت و اخلاق در آمیخته و دستان شفابخش‌شان را برای نجات جان و بهزیستی نسل بشر بکار بسته‌اند.

یکم شهریورماه زادروز دانشمند بزرگ وطبیب برجسته ایرانی ابوعلی سینا و روز پزشک فرصتی مغتنم برای یادآوری و درک اهمیت وجایگاه جامعه پرتلاش و توانمند پزشکان کشور است. تلاش و مجاهدت‌های پزشکان و پرستاران متعهد در خط مقدم خدمات رسانی به مردم و کمک به درمان بیماران ، جلوه های گرانقدری از ایثار اجتماعی و مسئولیت پذیری جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمانی در مسیر مبارزه با گسترش ویروس کرونا است.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت، فرارسیدن اول شهریورماه روز پزشک را به جامعه پزشکی، کادر بهداشت و درمان، مدافعان عرصه سلامت، خاصه پزشکان متعهد، دلسوز و فرزانه استان کرمان که بویژه در سالهای اخیر با شرافت وجودشان حریم سلامت را پاسداری نموده و تلاش‌های شبانه‌روزیشان برگ زرین دیگری را در تاریخ این دیار ثبت کرده ‌است، صمیمانه تبریک عرض نموده و تلاش‌های ماندگار این عزیزان را ارج می نهم. از درگاه خداوند بزرگ صحت، سرافرازی و بهروزی همگان را آرزومندم.

محمدمهدی فداکار

استاندار کرمان