اسبقیان: تیم بسکتبال با ویلچر بانوان را رها نمی‌کنیم؛ اعزام نشدن آنها به دلایل فنی بود/ دلسوزتر از رسانه‌های آن طرف آب هستیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، شروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در نشست خبری که صبح امروز در محل این فدراسیون برگزار شد، اظهار داشت: کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو با 62 ورزشکار شرکت کرد و فدراسیون ما 14 مدال یعنی 58 درصد مدال‌های کاروان کشورمان را بدست آورد. پس از آن بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین برگزار شد که ورزشکاران تحت پوشش فدراسیون ما، 51 درصد مدال‌های ایران را کسب کرد.

وی افزود: ما 102 اردو در 11 رشته در رده‌های ملی را برگزار کردیم و 9 اعزام داشتیم که حاصل آنها 102 مدال بود‌. ما همچنین لیگ‌های رشته‌های مختلف را برگزار کردیم که این اتفاق بزرگی با توجه به شرایط کرونایی بود. مادر عرصه ورزش همگانی هم فعالیت‌های خوبی داشتیم و بین همه فدراسیون‌ها رتبه دوم را در این بخش داشتیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین ادامه داد: در حوزه بانوان 43 اردوی ملی را برگزار کردیم که حاصل تلاش ورزشکاران در این حوزه 22 مدال بود. همچنین در این بخش رکوردهای آسیا، جهان و پارالمپیک توسط خانم‌ها دارابیان، متقیان و جوانمردی شکسته شد. تدوین برنامه راهبردی، حمایت از چاپ دو کتاب در حوزه بسکتبال با ویلچر و … از دیگر اقدامات ما در حوزه آموزش و پژوهش بود.

اسبقیان با اشاره به انجام فعالیت‌های فرهنگی در فدراسیون، گفت: انجام اقدامات موثر در حوزه استعدادیابی، توجه ویژه به حوزه بانوان ، تجهیز استان‌ها و … از جمله کارهایی است که در فدراسیون صورت گرفته و این روند ادامه خواهد داشت.

وی درباره عدم اعزام تیم بسکتبال با ویلچر بانوان به مسابقات جهانی تاکید کرد: این یک بحث تخصصی و فنی است که در انجمن مربوطه به آن پرداخته شده است. برخی از رسانه‌های خارجی از کشور گفته بودند که عدم اعزام آنها به دلیل مسائل مالی است که من این را تکذیب می‌کنم.  بانوان در والیبال نشسته اعزام خواهند شد و همچنین تیم بانوان در پاراتیرانداری اعزام شده است. عدم اعزام صرفاً تخصصی و فنی است تا این تیم با قدرت برای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو آماده شود. در واقع با حمایت کمیته پارالمپیک و وزارت ورزش هیچ مشکلی به لحاظ مالی نداریم.

اسبقیان عنوان کرد: این بچه‌ها نیاز به حمایت دارند ، ولی کاروان‌های اعزامی تاکنون به صورت کیفی بوده‌اند و این مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده است. تیم بسکتبال با ویلچر بانوان از  6 مسابقه‌اش فقط یک برد داشت و سهمیه گرفت. اگر این تیم به یک رویداد بزرگتر اعزام شود و شکست سنگینی بخورد ، تأثیر منفی می‌گذارد. ما این تیم را رها نمی‌کنیم و می‌خواهیم با اردوها و بازی‌های تدارکاتی خوب، شرایط خوبی را در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو داشته باشد. ما دلسوزتر از رسانه‌های آن طرف آب هستیم و تخصصی نگاه می‌کنیم. ما به این تیم کمک می‌کنیم تا در آینده اعزام‌های بزرگ هم داشته باشد و فقط نیاز به فرصت وجود دارد.

وی درباره عدم تحویل وسایل مورد نیاز پاراتنیس روی میز به فدراسیون این رشته گفت: این یک فرایند اداری دارد که باید طی شود. ما هم گفتیم که این روند طی شود تا تجهیزات را بدهیم. تا امروز هم مسئولان آن فدراسیون هرچیزی خواستند، در اختیارشان گذاشته‌ایم، اما برای تحویل دائمی نیاز به طی شدن روند اداری دارد.

 

انتهای پیام/