از ترخیص مدعی تیم ملی کشتی آزاد از بیمارستان تا آغاز تمرینات طلایی فرنگی از 2 هفته دیگر

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مدت اخیر دو تن از مدعیان اصلی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی دچار آسیب‌دیدگی‌هایی شدند که برای مدتی نسبتا طولانی آنها را از مسابقه و تمرین دور کرده است.

میثم دلخانی که امسال هم شانس اول کسب مدال طلای وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان محسوب می‌شد و اتفاقا از نظر آمادگی وضعیتش از سایر طلایی‌های تیم سال گذشته بهتر به نظر می‌رسید در تورنمنت بین‌المللی تورلیخانوف دچار آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه کتف شد.

او در بازگشت از قزاقستان دستش را جراحی کرد تا مشخصا حضور در مسابقات جهانی 2022 را از دست بدهد. در این وزن علیرضا نجاتی ملی‌پوش ایران در بلگراد خواهد بود، کشتی‌گیری که در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان در 60 کیلوگرم صاحب مدال برنز جهان شد.

میثم دلخانی از دو هفته دیگر می‌تواند تمرینات بدنسازی کشتی و همچنین آرام آرام مرور فن سبک را آغاز خواهد کرد، شاید او بتواند خود را تا مرحله پایانی لیگ برتر فرنگی برای کشتی گرفتن آماده کند.

دیگر مدعی مصدوم تیم ملی، یدالله محبی بود که از قبل دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه زانو بود، این مصدومیت در روز نوزدهم تیر ماه در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و در مصاف با امیر رضا معصومی تشدید شد و با توجه به پارگی کامل رباط و مینیسک‌های این کشتی‌گیر، وی پایش را به تازگی زیر نظر دکتر کیهانی جراحی کرده است.

محبی به خاطر این مصدومیت فرصت حضور در مسابقات کشورهای اسلامی را از دست داد و طبیعتا در لیگ برتر هم قادر به کشتی گرفتن نخواهد بود. او روز گذشته از بیمارستان ترخیص شد و با توجه به جراحی سنگینی که پشت سر گذاشته، تا چند ماه آینده قادر به حضور روی تشک نخواهد بود.

انتهای پیام/