ارتقای شاخص‌های سلامت و بهداشت دهان و دندان در یک سال اخیر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،  دکتر سیدجواد پورنقی با حضور در اداره‌کل کمیته امداد خراسان شمالی در راستای همکاری‌های مشترک با این نهاد و آغاز اجرای طرح خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان برای مددجویان، ابراز امیدواری کرد: با کمک نهادها و دستگاه‌های مختلف بتوان عدالت در سلامت را در سطح جامعه محقق کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون تلاش‌های بسیاری برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در کشور شده است، تصریح کرد: شاهد رشد بسیار خوبی در شاخص‌های سلامت استان هستیم که با تلاش مضاعف باید روز به روز فاصله خود را با حد مطلوب کمتر کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد: همکاری‌های مشترک با نهادهای مختلف ازجمله کمیته امداد می‌تواند به تحقق این مهم کمک کند تا در کنار یکدیگر با پر کردن خلأهای نظام سلامت، خدمات شایسته‌ای را به تمام اقشار جامعه ارائه دهیم.

دکتر پورنقی با اشاره به اینکه بهداشت دهان و دندان به عنوان یکی از شاخص‌های مهم سلامت، برای ما بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: در شاخص پوسیدگی دندان نسبت به سال گذشته خوشبختانه شاهد کاهش بوده‌ایم که باید اقدامات موثر برای بهبود این شاخص تداوم داشته باشد.

وی گفت: برای پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های مرتبط با پوسیدگی دندان و لثه، بخصوص در بین جامعه هدف کودکان زیر 12 سال و مادران باردار توجه ویژه ای می طلبد که با همیاری کمیته امداد و معاونت بهداشت دانشگاه خدمات خوبی را برای مددجویان شاهد هستیم تا به شاخص‌های مطلوب بهداشتی در حوزه دهان و دندان برسیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف