اجرای طرح ویژه پلیس در برخورد با سارقان و زورگیران

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در نشست خبری با اصحاب رسانه با تقدیر از نقش خبرنگاران اظهار داشت: به رغم اینکه جرایم رو به افزایش است در تهران سرانه جرایم را از ۲۹_۳۰ درصد به ۱۹ درصد رساندیم که این نشان‌دهنده اقدامات جدی پلیس است.

وی ازاجرای طرح جدید و ویژه پلیس در تشدید برخورد با سارقان و زورگیران خبر داد.

فرمانده انتظامی پایتخت از اجرای طرح‌های ویژه‌ مشترک پلیس و دستگاه قضایی در خصوص مقابله با سرقت و زورگیری خبرداد و گفت: در جلسه ای که با دادستان کل کشور داشتیم قرار شد طرح های ویژه‌ مشترک پلیس و دستگاه قضایی در خصوص مقابله با جرایم به ویژه سرقت و زورگیری اجرا شود. 

وی در خصوص عملکرد گشت امنیت اخلاقی اظهار داشت: براساس قانون رعایت شئونات اسلامی الزامی بوده و شئونات اسلامی باید در معابر، خیابان‌ها، تاکسی و مترو و … رعایت شود؛ البته ذکر این نکته ضروری است که در این رابطه ۳۳ دستگاه مسئولیت دارند.

سردار رحیمی با بیان اینکه برخی از این ۳۳ دستگاه، نه تنها ترک فعل دارند بلکه به پلیس هم که وظیفه اش را انجام می‌دهد ایراد گرفته و این موضوع بدور از  انصاف است، تصریح کرد: تقریبا همه اقدامات ما در این زمینه ایجابی است؛ در طرح گشت امنیت اخلاقی در طول روز دهها کلاس برگزار شده و کار توجیهی و ارشادی دنبال می‌شود؛ ماموران پلیس محترمانه و مودبانه برخورد کرده و نگاه پلیس هم این است که این افراد زنان و دختران و مردان محترم این جامعه بوده و با زبان ادب با آنها برخورد می شود چراکه ما همه مردم را دوست داریم.

سردار رحیمی درباره تغییر رفتار و عملکرد کلانتری ها در تهران تصریح کرد: براساس طرح مکنا اقدامات ما در کلانتری ها با جدیت دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه بین ۱۵ تا ۱۷ هزار مراجعه به رده های پلیس انجام می شود تا خدمات دریافت کنند تصریح کرد: گفتمان رفتار و عملکرد پلیس باید مطابق با شعار مردم مداری باشد ما خادم مردم هستیم و در این مسیر تلاش می کنیم.

سردار رحیمی افزود: اقدامات ایجابی در تمام پلیس‌ها صورت می گیرد و بخش اعظمی از انرژی پلیس راهور در آموزش به رانندگان متخلف سپری می شود.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: ما خودمان را فدایی مردم دانسته و سعی و برنامه ریزی ما این گونه است که تمام اقدامات باید در مسیر آرامش و امنیت مردم باشد.

انتهای پیام/