اجرای رزمایش خود‌حفاظتی در شرکت گاز استان ایلام

به گزارش خبرگزاری برنا ایلام؛ محمود کشاورز افزود: این مانور با هماهنگی مدیریت پدافند غیر‌عامل استانداری ایلام، هلال احمر، بسیج، صدا و سیما، واحدهای حراست، منابع انسانی، روابط عمومی و امور HSE در ساختمان مرکزی این شرکت با موفقیت انجام شد.

وی اظهار داشت: این رزمایش به منظور حفظ و احراز آمادگی واحد‌های حراست و بسیج و سایر کارکنان در زمان وقوع حادثه، شناسایی نقاط ضعف و قوت نیروهای عمل‌کننده در رزمایش، سنجش سرعت عمل بعد از حادثه فرضی برای نیروهای درون سازمانی، سنجش میزان عملکرد و همکاری برون سازمانی در رزمایش تجهیزات ایمنی ساختمان، امداد‌رسانی و کمک‌های اولیه، پیش‌بینی محل امن برای استقرار نیروها و هدایت ارباب رجوع برگزار شد.

کشاورز با اشاره به اینکه برای برگزاری این رزمایش، سناریو لازم تدوین و مورد تاُیید پدافند غیر‌عامل استانداری قرار گرفت، تصریح کرد: پس از اجرای عملیات مطابق سناریو، جلسه ارزیابی متشکل از ارزیابان داخلی و خارجی تشکیل و نقاط قوت و قابل بهبود مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اظهار داشت: از نقاط قوت این مانور می‌توان به واکنش سریع همکاران و اتمام عملیات در زمان کمتر از مدت پیش‌بینی شده و همکاری بسیار مطلوب بین واحدی و سایر سازمان‌ها بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از برگزاری 13 مانور در زمینه‌های مختلف از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد و گفت: این مانورها در زمینه پاره‌گی شبکه، زلزله، آسیب به پرسنل در اثر برق گرفتگی با علمک برق دار، گرمای هوا در تابستان و گرمازدگی پرسنل، حملات سایبری، آسیب به خط‌لوله توزیع گاز ناشی از برخورد بیل مکانیکی و غیره بوده است.

کشاورز با بیان اینکه هدف از برگزاری این مانورها ایجاد آمادگی در پرسنل برای شرایط بحران و اضطراری بوده است، افزود: برگزاری مانورهای متعدد برنامه‌ریزی شده برای آمادگی نیروهای خدمات‌رسان و آماده نگهداشتن تاُسیسات و زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات مطلوب است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف