آیین بزرگداشت زادروز بوعلی سینا در همدان برگزار شد/ آزمایشگاه مرجع بهداشت در همدان راه اندازی شده است


آیین بزرگداشت زادروز بوعلی سینا در همدان برگزار شد/ آزمایشگاه مرجع بهداشت در همدان راه اندازی شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه مرجع بهداشت در همدان گفت: در ۲.۵ سال گذشته بیش از ۳.۵ میلیون بیمار در استان ویزیت و ۳۰۰ هزار بیمار کرونایی نیز در بیمارستان ها بستری شدند که مقایسه این ارقام با تعداد کادر بهداشتی درمانی نشانه تلاش جهادی و ایثار این قشر است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدمهدی مجذوبی  رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان روز سه شنبه در آیین بزرگداشت زادروز بوعلی سینا و روز پزشک با اشاره به راه اندازی  آزمایشگاه مرجع بهداشت در همدان گفت: در ۲.۵ سال گذشته بیش از ۳.۵ میلیون بیمار در استان ویزیت و ۳۰۰ هزار بیمار کرونایی نیز در بیمارستان ها بستری شدند که مقایسه این ارقام با تعداد کادر بهداشتی درمانی نشانه تلاش جهادی و ایثار این قشر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آزمایشگاه مرجع بهداشت با امکان انجام آزمایش‌های جدید از جمله آبله میمونی و تب کریمه کنگو دراین استان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به نقش واکسیناسیون کرونا در کاهش میزان بیماری و موارد منجر به بستری، افزود: تزریق نوبت های یادآور واکسن کرونا بسیار ضروری است تا در آینده با همه‌گیری و موج های شدید مواجه نشویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: بهره برداری از بیمارستان فاطمیه همدان، اورژانس بیمارستان ملایر و استقرار سی تی اسکن در بیمارستان‌های مختلف را از جمله اقدامات انجام شده برای توسعه زیرساخت های درمانی استان بشمرد.

 افزود: شیخ الرییس یکی از پزشکان و فیلسوفان نامدار بین‌المللی است که به عنوان اندیشمندی بزرگ و متبحر در جهان شناخته می شود.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع کرونا، گفت: 

یکم شهریور به نام حکیم هزاره ها ابوعلی سینا و روز همدان نامگذاری شده است.