20 مرکز دانشگاه علمی کاربردی در استان بوشهر فعال است

به گزارش ایرنا، حسین اسکندری روز دوشنبه درجمع خبرنگاران افزود:اکنون شمار مدرسان فعال دانشگاه های علمی کاربردی استان 977 نفر است.
وی یادآورشد:پارسال نیز فراخوان جذب 250 مدرس ارائه شد که در این ارتباط مدرسانی از دانشگاه های مطرح کشور از جمله صنعتی شریف جذب شدند.
اسکندری ادامه داد:واحدهای دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر تاکنون 30هزار نفر فارغ تحصیل داشته که از این شمار 39 درصد دربخش صنعت، 1.5 کشاورزی، 51.5 درصد در مدیریت و خدمات و هشت درصد نیز در رشته های دانشگاهی مرتبط با فرهنگ و هنر فارغ تحصیل شدند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر یادآورشد:درحالی که برخی از دانشگاه تا 50 درصد کاهش دانشجو داشتند این دانشگاه شمار دانشجویان جذب شده آن در سال گذشته رشد 15 درصدی تجربه کرد.
اسکندری افزود: نام نویسی دوره های کاردانی و کارشناسی نیز به ترتیب از 22 و 29 مرداد آغاز و در هر مقطع به مدت یک هفته نام نویسی می شود.
وی بیان کرد: رشد و پیشرفت مراکز علمی و کاربردی در استان بوشهر بطور کامل محسوس است که کسب موفقیت های آنان در جشنواره های معتبر کشوری خود گواهی بر این ادعا است.
اسکندری در ارتباط با خدمات دانشگاه برای دانشجویان نیز اظهار داشت: پرداخت تسهیلات 500 میلیوت ریال با نرخ بهره 2 درصد از اهم خدمات دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان است که این یک فرصت ارزشمند برای اشتغالزایی نیروهای تحصیل کرده دانشگاه است.
وی یادآورشد: برای توسعه کمی، کیفی سازی خدمات آموزشی با هدف تضمین آینده شغلی دانشجویان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
وی گفت: در این ارتباط تدوین سند چهار ساله با تعریف یک سری شاخص ها در جهت ارتقاو کیفی دانشگاه از سال 96 آغاز شده است.
اسکندی افزود: همچنین با رتبه بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان آنها در قالب یک سامانه در سه سطح یک، دو و سه رتبه بندی شده اند تا بر اساس یک سری شاخص ها رشته های دانشگاهی بین آنها توزیع شود.
7212/6045

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


دانشگاه


دانشجو


دانشگاه

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *