معاون استاندار یزد بر تدوین سند آمایش علم و فناوری تاکید کرد

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز شنبه در نشست کارگروه آموزش و پژوهش استان با تبیین اهمیت موضوع پژوهش در پیشبرد مناسب اهداف توسعه ای افزود: سند آمایش علم و فناوری استان چراغ راهنمای فعالیت در این عرصه است.
وی ادامه داد: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند آمایش در حوزه فناوری و نوآوری است و دانشگاه ها، شرکت ها و مراکز علم و فناوری باید به تحقق این مهم کمک کنند.
معاون استاندار یزد با ابراز ناخرسندی از وضعیت کنونی تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: اگر زودتر به موضوع آمایش علم و فناوری توجه جدی نشود، 10 سال آینده شرکت های دانش بنیان به وضعیت کنونی تحصیلات تکمیلی دچار می شوند.
زینی وند افزود: بدون شک تهیه سند آمایش علم و فناوری باید در راستای سند آمایش توسعه باشد، از این رو باید هرچه سریعتر کارگروهی با محوریت دانشگاه یزد برای پیگیری موضوع تشکیل شود.
وی تصریح کرد: حتی اگر سند آمایش ملی علم و فناوری در کشور تدوین نشود، باید نسبت به تهیه آن در استان به عنوان الگو اقدام شود.
در این نشست مدیران و نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه آموزش و پژوهش یزد به بیان دیدگاه های خود درباره سند آمایش علم و فناوری استان پرداختند.
دانش آموزان یزدی 24 سال پیاپی رتبه نخست قبولی در دانشگاه ها را کسب کردند، هم اکنون 100 هزار دانشجو در 60 مرکز آموزش عالی استان به تحصیل مشغول هستند.
همچنین 259 شرکت زیر مجموعه پارک علم و فناوری در یزد فعالیت دارند که از این تعداد 68شرکت در مرحله پیش رشد، 45 شرکت رشد، 69 شرکت پسا رشد و 77 شرکت در انتظار استقرار در پارک هستند.
7532/ 2047/

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


پژوهش


سند آمايش


يزد

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *