فیبر نوری وابستگی به ماهواره را کاهش داده است

به گزارش ایرنا، حسن پارسا روز چهارشنبه در نشست قرارگاه پدافند سایبری استان در محل استانداری افزود: اقدامات بسیار مثبتی در حوزه سایبری پدافند غیرعامل انجام شده و لرستان نیز عملکرد مطلوبی در بخش آرامش و امنیت این حوزه دارد.
وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل باید در حوزه های زیرساحتی محفوظ بماند اظهار داشت: یکی از اصول مهم، حفظ محرمانه ای پدافند غیرعامل در حوزه زیرساخت های فیبرنوری و سایبری است تا با محرمانه ماندن اطلاعات ان، احتمال خطرات و حمله های سایبری کاهش یابد.
وی با تاکید بر استمرار روند اجرای طرح های فیبر نوری تصریح کرد: تهدیدات کاملا هوشمند و متناسب با فناوری روزانه، وجود دارد که قرارگاه تخصصی سایبری پدافند غیرعامل برای شناسایی و مقابله با این خطر و تهدیدات همواره موفق بوده است.
پارسا گفت: تهدیدهای سایبری رشد لحظه ای دارند و چنانچه کمترین غفلت در این بخش صورت گیرد نمی توان آسیب های احتمالی را کنترل و مهار کرد بنابراین پدافند غیرعامل باید همواره به فناوری روز مجهز باشد.
وی با اشاره به قدمت پدافند غیرعامل تصریح کرد: برج ها و قلعه های مختلف از جمله قلعه فلک الافلاک خرم آباد نیز از مصادیق این مهم است.
پارسا تصریح کرد: در جنگ 33 روزه لبنان علیرغم اینکه حزب الله کمترین تجهیزات دفاعی و نظامی را نسبت به رژیم صهیونیستی داشت اما بر اساس مطالعات میدانی انجام شده، اقدامات پدافند غیرعامل در حوزه صدا و سیما و اقدامات شبکه المنار از عوامل مهم موفقیت حزب الله بوده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان نیز گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از خدمات دستگاه ها تحت شبکه و با استفاده از اینترنت است که عدم مراقبت از این فضا، خسارت جبران ناپذیری به سیستم اجرایی ادارات وارد می کند و جبران ان نیازمند هزینه های بسیار است.
علی سیف افزود: دستگاه ها موظف به افزایش امنیت سیستم های خود هستند و برای کاهش احتمال خرابکاری و ورود هکرها باید ارتباط مستمر با پدافنر غیرعامل از جمله قرارگاه سایبری داشته باشند.
7269/6060

انتهای پیام /*


ارتباطات


پدافند غیرعامل


قرارگاه سایبری


خرم آباد

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *